duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

70’lere dönmek gibi liberal Demokrat konferans

  • Listed: Mart 15, 2017 7:00 am

Description

Kendine haklı üstünlüğü, sınıfa imrenerek damlayan, onlar devletin rolünü sürekli genişletmeye çalışıyorlar. Daha ağır vergiler, daha fazla düzenlemeler, Brüksel’den gelen daha güçlü kurallar ve daha fazla sosyal mühendislik, artık ideolojik cephaneliklerinin önemli bir parçasıdır.
Yazar CS Lewis, Nick Clegg’in partisinden bahsetmiş olabilir: “Bütün tiranlıklardan kurbanlarından daha iyi yararlanmaları için uyguladığı bir zulüm, herkesin en baskıcı olabilir. Soygun baronları altında her şeye kadir meşgul cesetten daha iyi yaşamak daha iyi “diyor. Lib Dems’in sol kanat dürtüleri, bu hafta Brighton’daki yıllık konferansında tam ekran olmuştur.
Beğenilmeyen şeylerin derinleştirilmesi, yalnızca başarı ve hırsa saygılarını yitirmiş oldukları için, aktivistlerin yarı sosyalist şevkini güçlendirmiş görünüyor. Bazen konferans, yetmişli yılların karanlık günlerinden bir İşçi topluluğuna benzerken, varlıklıların sıkı sıkıya sıkıştırılması çağrısında bulundu.

    Partisinin Sol-slaytunda Nick Clegg gittikçe saçma, içi boş bir şekil arıyordu. Modern çağdaki herhangi bir liderin en kötü anket dereceleriyle hırpınarak vurduğu bu hafta daha da azaldı. Onun duruşu çelişkilerle parçalanıyor, politikaları umutsuzca kusurludur.
Tüm liderliği, konferanstaki performansıyla grafik olarak gösterildiği gibi bir tür şiyofreni haline geldi. Bir yandan zenginlerin dayakçılığına, “sarayları” nda “oligarşilere” yönelik saldırılara katılarak ve “bankacılar” ve “hedge-fon yöneticileri” yle alay ederek kolay alkışlar aramıştı.

    Eşitliği bozguna uğrattı ve “en zengin ile başlayacağız” uyarısında bulundu; daha fazla kemer sıkma söz konusu olduğunda. Eko saplantılı üyelerinden yüksek sesle alkışlamak için modaya uygun çevre gündemini de destekledi. Tipik boş, fakat bombardımi söyleminde “Yeşile dönmek ilerlemek anlamına geliyor” dedi.
Öte yandan Clegg, ulusal çıkarlar uğruna verdiği sert kararları almak isteyen sert, sorumlu devlet adamının pozunu benimsemeye çalıştı. O artık “protesto” partisi açtığını, ancak “boğmaca ve istismar” karşısında bile “kararlılığı” ile gurur duyması gereken bir “hükümet partisi” olduğunu söyledi.
İşçi Bulma Kurumu’ndaki finansal karmaşayı temizleme konusundaki itirazında “cesaretimiz test edildi ve istemediğimizi görmedik” diye tütüyordu.

    İngiltere’nin ulusal kurtarıcısı olarak bu duruş umutsuzca ikna edici değil çünkü gerçeklikle o kadar anlaşılacağı. Clegg, iddia ettiği gibi bize daha güvenli ve özgür bir geleceğe yönelmekten çok uzakta ülkemize daha fazla zarar veriyor. Konferanstaki konuşmasında toplu göç, Avrupa entegrasyonu, insan hakları veya yumuşak hapis cezaları konusunda hiçbir şey söylemediğini ve partisinin ana akım halk ile tamamen temas kurmadığı konular olduğunu söyledi.
Benzer şekilde onun çok övülmüş yeşil politikaları pratikte, yükselen faturalar, enerji rezervlerinin ihmal edilmesi ve faydasız, pahalı rüzgar türbinleri ile kırsal kesimin tahrip edilmesi anlamına geliyordu. Her şeyden önce Clegg ekonomik yaklaşımı hakkında samimiyetsiz davranmaktadır.

    Dün yaptığı konuşmada utanmaz bir pasajda, mali açığı çeyrek kısaltmakla övüldü ve bu tür bir eylemin “daha güçlü ve dengeli bir ekonominin temellerini attığını” ekledi. Bu tamamen alaycı bir yanıltıcıdır. Açık, verginin vahşi yükselmesi sayesinde hükümet harcamalarını düşürmekten çok marjinal bir şekilde azaltıldı.
Nitekim genel harcama ve borçlanma hala artmakta olup, ekonominin bu kadar yavaş kalmasının başlıca nedeni.
Lib Dems’in kötü niyetli etkisine kısmen bağlı olarak, koalisyon refah düzeyinde radikal bir azalma yapmazken, dış yardım bütçesi yükselir.

    Clegg, partinin eğitim ücretlerinden vazgeçmesini üzülerek ünlü ve böylece liderliğini sarmış olan alay konusu duygusunu ekledi. Onun her açıklaması, tartışmalara ve acılığa yol açıyor gibi görünüyor.
Dolayısıyla o otobüs geçtiğinde, kış yakıt izinleri ve ücretsiz TV lisansları zengin emeklilerden çekilmelidir, politika hemen gözden düşürüldü. Sadece biraz para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda araçların test edilmesinde maliyetli, müdahaleci bir uzantı da içerir.
Zengin emekliler zaten emeklilik gelirleri konusunda önemli vergiler ödediği için daha fazla adaletsizlik getirecektir. Birçok Lord Sugar için konuşan Clegg, devlet desteğinden mahrum zengin bir emeklinin bir örneği olarak şunları söyledi: “Şahsen on milyonlarca vergi ödemiştim ve şirketlerim yüz milyonlarca para kazandım. Clegg ne yapmış? Adam utanç verici. “

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply