duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Faiz oranları beklemeye devam edecek

  • Listed: Mart 21, 2017 3:00 am

Description

İngiltere Merkez Bankası müdürü Sir Mervyn King’in bu haftaki acil önlemlerle dünya ekonomisinin sağlığı konusundaki giderek kasvetli sözlerini takip etmesi beklenmiyor.
Bankanın Para Politikası Kurulu (MPC), faiz oranlarını% 0.5’lik en düşük seviyede tutacak ve niceliksel kolaylaştırma programı Perşembe günkü toplantısında 275 milyar sterline kalacak.
Değişmeyen karar, ekonomistler tarafından Sir Mervyn’in İngiltere’de “sistemik bir kriz” yaşanması ve bankaların ikinci bir kredi sıkışıklığının korkusu üzerine euro bölgesi çökmesi olasılığına karşı kendilerini zorlamaları yönünde uyarmasına rağmen geniş bir ihtimalle bekleniyor.
Ekim ayında yapılacak son 75 milyar Pound’luk katkının tamamlanması bir kaç ay daha süreceği için, MPC Kasım toplantısındaki tutanağa göre, ekonomiyi canlandırmak için bir başka nakit enjeksiyonunun yapılması muhtemel ancak gelecek yıla kadar olası.
İngiltere Başkanı ve IHS Global Insight’ın Avrupa ekonomisti Howard Archer, MPC’nin 2012 yılının ilk ve ikinci çeyreğinde toplamda 50 milyar £ QE daha öngörmesini ve toplamının 375 milyar sterline ulaşmasını bekliyor.
“İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Komitesi’nin Aralık ayı toplantısında, ihtiyaç duyulan İngiltere ekonomisi için yılbaşında bir erken hediye bulunması pek olası değildir.MPC’den gelen mesaj, daha niceliksel kolaylaşmanın muhtemel olduğunu ancak Yeni yıl.”
MPC, toparlanmanın kayalara yöneldiğine ve resmin kötüleşmeye devam ettiğine dair işaretler karşısında ekim ayında ekonomiye 75 milyar £ eksta püskürdü.
Kasım ayının başında yayınlanan imalat sanayii için Kasım ayı Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri, İngiltere ekonomisinin yılın son üç ayında sözleşme yapacağına dair daha fazla kanıt ortaya koyarken, PMI’nin hizmet sektörüne ilişkin verileri yarın yayınlanacağı tahmininde bulundu. Benzer biçimde kasvetli resim.
Ekonomistler, üçüncü çeyrekte gayri safi yurtiçi hasıla (GSYİH) beklenenden daha iyi bir artış gösterdi; buna karşın, ekonominin temel sağlık durumunu aştığını belirtti.
Bu arada Avrupa Birliği liderlerinin bölgenin sorunlarını çözmek için somut bir plan hazırlamamaları nedeniyle Banka’nın İngiltere kurtarma alanındaki en önemli tehditlerden biri olarak gösterdiği avro bölgesindeki kriz artmaya devam ediyor.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply