duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

Kriz, Yunan görüşmelerinin ertelenmesi için

  • Listed: Mart 20, 2017 6:00 pm

Description

Yunanistan’ın koalisyon partisi liderleri arasındaki kemer sıkma müzakereleri, Avrupa Birliği’nden hızlı bir sözleşme yapılması yönündeki güçlü baskısına rağmen bir gün geri itilecek.
Başbakanlık, gecikmenin Başbakan Lucas Papademos ile Yunanistan’ın kurtarma alacaklılarının temsilcileri arasındaki ayrı görüşmelerin tamamlanmasına izin vermek olduğunu söyledi.
Papadomeos’taki koalisyonda yer alan üç partinin liderleri, avro bölgesi ve Uluslararası Para Fonu tarafından talep edilen kesintisiz özel kesim ücretine karşı çıkmakla karşı karşıyalar, ancak hükümetin büyük bir kurtarma için bir anlaşmaya varmaları için desteğine ihtiyaç duyuluyor.
Anlaşma, Yunanistan’ın kurtarma fonları olmaksızın 20 Mart’ta yapacağı tahvilin geri ödenmesini karşılayamadığı için gelecek ay iflas etmemesi açısından hayati önem taşıyor.
Avrupa Komisyonu daha önce, Yunanistan’ın müzakereleri sona erdirmek için zaten “son tarihin ötesinde” olduğunu ve “şu sıralar” sonuçlara varması gerektiğini söyledi.
Borçtan ödün verilmiş Yunanistan, Mayıs 2010’da uluslararası kurtarma kredisi paketi ödemeleri ile çözücü madde olarak tutuldu. Para çıktığında para yeterli olmazdı, ikinci bir kurtarma kararlaştırıldı geçen Ekim ayında.
Uygulaması, kemer sıkma önlemlerine bağlı olmakla birlikte, nakit ödeme karşılığında ve orijinal değerden% 50 daha düşük yeni bonolar, daha uzun geri ödeme koşulları ve daha uzun vadeli geri ödeme şartları olmak üzere, Yunan borçlarında bir kayıptan bankalar ve diğer özel bondholders ile ayrı görüşmelerde Tahvillerden ödenmesi gereken faiz oranının düşürülmesi.
-AP

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply